Jdi na obsah Jdi na menu
 


justiční mafie

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekstaší si přečíst nadpis nad článkem v tisku a je to jasné:

Advokát chce dostat soudce Cepla z kauzy justiční mafie

Praha - Pokus postavit soudce Vojtěch Cepla z rozhodování o kauze justiční mafie má další pokračování.

Advokát jednoho z účastníků kauzy, místopředsedy .Nejvyššího soudu Pavla Kučery, podal proti soudci Ceplovi námitku podjatosti.

"Podal jsem ji mimo jiné pro jeho vyjadřování ve směru k panu soudci Kučerovi a to jak během líčení tak na veřejnosti," řekl Aktuálně.cz zmíněný advokát Jaroslav Ortman.

V kauze justiční mafie stojí proti sobě bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová a řada současných špiček zdejší justice v čele právě s Kučerou a nejvyšší státní zástupkyní Veseckou.

Právě tyto činonovníky justice nazvala Benešová justiční mafií a skupina kolem Vesecké se bránila žalobou. Soudce Cepl však žalobě nevyhověl a v rozsudku navíc uvedl, že počnání Vesecké, Kučery a dalších kolegů známky justiční mafie skutečně neslo.

Ceplovi poté odvolací soud kauzu odebral - odůvodnil to vážnými chybami při rozhodování, ale Ústavní soud mu kauzu zase vrátil.Obrazek

 

 

Registr exekucí spuštěn. Je v rukou lidí kolem Appianu

Praha - Po sedmi letech odkladů byla od prvního března spuštěna centrální evidence exekucí. Na internetu tak lze za poplatek dohledat, kdo je v Česku soudně uznaným dlužníkem.

Jak už upozornil deník Aktuálně.cz, evidenci dlužníků dostala do rukou soukromá firma Neutrics, která až do února tajila majitele a podle nového zjištění je minimálně přes dva manažery propojena s firmami finanční skupiny Appian.

Ta je známa z doby, kdy získala v privatizaci Mosteckou uhelnou společnost, a také z několika afér, kdy byli její vrcholní manažeři vyšetřováni policií pro podezření z finančních machinací.

I tyto okolnosti kolem centrální evidence dlužníků vedou k tomu, že řada exekutorů z obav o bezpečnost odmítla databázi poskytnout své údaje.

7 roků si dělali co chtěli, rozkrádali a rozprodávali majetky občanů svým známím a teď by se toho měli vzdát ? Oni nemají strach o svoji bezbečnost ale o to že jim tenhle výnosný obchod skončí !

 

Obrazek 

Oxford ve Starém Hrozenkově: Titul za 12 víkendů

Starý Hrozenkov - Jak se dá v České republice získat vysokoškolský titul?

Zkraje zaplatíte 500 korun. Přijímačky se nedělají, berou všechny jak do bakalářského, tak do magisterského programu. Je třeba předložit doklad o maturitě, či předchozím studiu.

Dalších 20 tisíc stojí každý semestr, který trvá dva víkendy, v ceně je ubytování a pro slovenské posluchače i doprava z Trenčína. Povinné je platit, nikoli pravidelně do školy jezdit.

Takových víkendů za bakalářské studium je dvanáct, plynou v hezkém prostředí česko-slovenského pomezí, student může přijet i s rodinou, domácí strava zajištěna, míst na parkování je dost.

Ředitel o škole říká, že není ničím výjimečná a že ji odhadem pět procent přijatých nedokončí. Studenti to vidí jinak: nedá se tu prý propadnout.

Že jsou požadavky školy skromné a nabídka velkorysá, poznali už zejména Slováci. Poté, co jejich země zpřísnila podmínky pro akreditace zahraničních poboček, tvoří významnou část klientely.

Většinou šlo o lidi, kteří si kvůli změně zákona museli doplnit vysokoškolské vzdělání. Častými student proto byli úředníci státních instituci, policisté, celníci.

ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

POPRAVA HRADNÍ STRÁŽE 24-25.5.2005

Mimozemštan, 27. 2. 2014 14:42

Napřed jej ...oběsily,a pak mu prodaly ...Stříšku nad hlavou,ŽE,Páni LOUNŠTÍ SOUDCI.+Judr.Olma,SVITAVY. OTEC,František Novák,BRLOH 44.okr.LOUNY.44001

konečně

občan, 10. 1. 2010 3:17

konečně se o tyhle hnídy také někdo zajímá !