Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již 10 roků tvrdím,že je to mafie,ale ......

Policie si došlápla na šéfkontrolora exekutorů Makariuse, má zastavenou činnost

Praha - Policie loni v říjnu obvinila šéfa kontrolní komise exekutorů Milana Makariuse z několika trestných činů. Spolu s ním je le informací Lidových novin stíháno asi dalších 28 lidí, mezi nimi i notáři, advokáti nebo insolvenční správci !!!

Informace o kauze pražské policejní ředitelství neposkytuje, Makariusovi ale kvůli stíhání v únoru ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) pozastavil činnost.

Podle deníku policie vyšetřuje organizovanou zločineckou skupinu kvůli podvodům a lichvářským praktikám. "Na základě odposlechů obvinili každého, s kým si hlavní podezřelý telefonoval. Nepochybuji, že někdo z nich se trestného činu dopustil. Ale já jsem považován za součást zločinného spolčení s lidmi, které jsem v životě neviděl," řekl Makarius. Bránit se chce mimo jiné i žalobou proti rozhodnutí ministra.

Kontrolní komise je po prezidiu nejdůležitějším orgánem Exekutorské komory. Makarius stále zůstává členem komise, v pozici předsedy ale skončil k 17. únoru.

Na začátku prosince byl dokonce do čela komise na sněmu exekutorů znovu zvolen a to navzdory policejnímu obvinění. Makarius prý prezidium o svém stíhání informoval už v říjnu. Prezidentka komory Pavla Fučíková ale tvrdí, že se o tom dozvěděla až po Pelikánově rozhodnutí.Zdroj: https://globe24.cz/domov/26717-policie-si-doslapla-na-sefkontrolora-exekutoru-makariuse-ma-zastavenou-cinnost