Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zcela bezbranní senioři čelí exekutorům-Vladimír Haneška

Počet důchodců, kteří žijí ve strachu, že jim zítra ráno u dveří zazvoní exekutor, stále prudce roste, jak v Čechách, tak především na Moravě. Za posledních patnáct let se počet seniorů zatížených exekucí zvedl skoro SEDMKRÁT(!!!).

 Počet důchodců, kteří žijí ve strachu, že jim zítra ráno u dveří zazvoní exekutor, stále prudce roste, jak v Čechách, tak především na Moravě. Za posledních patnáct let se počet seniorů zatížených exekucí zvedl skoro SEDMKRÁT(!!!). Podle odhadu odborníků, může být koncem letošního roku kriticky zadlužených téměř 100 tisíc lidí, ve věku nad 60 let.

Minulý měsíc, tady u nás v ulici, navštívili exekutoři šedivou, bezbrannou, 83 let starou paní,u které byla hlášena její vnučka dlužnice , která u ní již léta nebydlí. Marně exekutorům vysvětlovala, že tam dívka nebydlí. Přesto,že viděli, že se tam nachází pouze skrovný nábytek a nebyly tam věci odpovídající vlastnictví mladé ženy, chtěli jí oblepit její majetek,i ten, na který měla doklady. Po upozornění, že je to její, odvětil drze exekutor, ať si pak podá u soudu vylučovací žalobu.

Babička která sotva chodí o holích a je nemocná, má běhat po soudech a domáhat se svých pár věcí, které potřebuje k dožití?

Je to opovrženíhodný hnus a ostuda, že  zákon v naší zemi nejen že podporuje, ale přímo zaměstnává  a úkoluje takové ubožáky, kteří se neumí chovat a nemají ani základní běžnou úctu ke starým lidem, za jejichž daně sami vystudovali. 

...proto prohlašujeme, že:

  • Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby rozsudek státního soudu vykonával komerční exekutor
  • Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby kdokoliv zhoršoval situaci povinného a svým ziskem navyšoval mnohonásobně jeho dluh
  • Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby exekuce probíhala všemi způsoby naráz a povinný byl zcela odříznut od jakýchkoliv příjmů
  • Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby exekuce byla příčinou druhotné platební neschopnosti povinného
  • Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby na komerční exekutory nikdo nedohlížel a neověřoval zákonný postup exekutora a formu výkonu exekuce
  • Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby zákony zvýhodňovali jednu stranu (finanční ústav) transakce před druhou (občan) a omezovali  rizika výhradně na stranu (občana), zatímco stranu druhou (finanční ústav) rizika zbavoval.
  •  
 

Náhledy fotografií ze složky justiční mafie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář