justiční mafie
staší si přečíst nadpis nad článkem v tisku a je to jasné:
Advokát chce dostat soudce Cepla z kauzy justiční mafie
Praha - Pokus postavit soudce Vojtěch Cepla z rozhodování o kauze justiční mafie má další pokračování.
Advokát jednoho z účastníků kauzy, místopředsedy .Nejvyššího soudu Pavla Kučery, podal proti soudci Ceplovi námitku podjatosti.
"Podal jsem ji mimo jiné pro jeho vyjadřování ve směru k panu soudci Kučerovi a to jak během líčení tak na veřejnosti," řekl Aktuálně.cz zmíněný advokát Jaroslav Ortman.
V kauze justiční mafie stojí proti sobě bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová a řada současných špiček zdejší justice v čele právě s Kučerou a nejvyšší státní zástupkyní Veseckou.
Právě tyto činonovníky justice nazvala Benešová justiční mafií a skupina kolem Vesecké se bránila žalobou. Soudce Cepl však žalobě nevyhověl a v rozsudku navíc uvedl, že počnání Vesecké, Kučery a dalších kolegů známky justiční mafie skutečně neslo.
Ceplovi poté odvolací soud kauzu odebral - odůvodnil to vážnými chybami při rozhodování, ale Ústavní soud mu kauzu zase vrátil.
Registr exekucí spuštěn. Je v rukou lidí kolem Appianu
Praha - Po sedmi letech odkladů byla od prvního března spuštěna centrální evidence exekucí. Na internetu tak lze za poplatek dohledat, kdo je v Česku soudně uznaným dlužníkem.
Jak už upozornil deník Aktuálně.cz, evidenci dlužníků dostala do rukou soukromá firma Neutrics, která až do února tajila majitele a podle nového zjištění je minimálně přes dva manažery propojena s firmami finanční skupiny Appian.
Ta je známa z doby, kdy získala v privatizaci Mosteckou uhelnou společnost, a také z několika afér, kdy byli její vrcholní manažeři vyšetřováni policií pro podezření z finančních machinací.
I tyto okolnosti kolem centrální evidence dlužníků vedou k tomu, že řada exekutorů z obav o bezpečnost odmítla databázi poskytnout své údaje.
7 roků si dělali co chtěli, rozkrádali a rozprodávali majetky občanů svým známím a teď by se toho měli vzdát ? Oni nemají strach o svoji bezbečnost ale o to že jim tenhle výnosný obchod skončí !
Oxford ve Starém Hrozenkově: Titul za 12 víkendů
Starý Hrozenkov - Jak se dá v České republice získat vysokoškolský titul?
Zkraje zaplatíte 500 korun. Přijímačky se nedělají, berou všechny jak do bakalářského, tak do magisterského programu. Je třeba předložit doklad o maturitě, či předchozím studiu.
Dalších 20 tisíc stojí každý semestr, který trvá dva víkendy, v ceně je ubytování a pro slovenské posluchače i doprava z Trenčína. Povinné je platit, nikoli pravidelně do školy jezdit.
Takových víkendů za bakalářské studium je dvanáct, plynou v hezkém prostředí česko-slovenského pomezí, student může přijet i s rodinou, domácí strava zajištěna, míst na parkování je dost.
Ředitel o škole říká, že není ničím výjimečná a že ji odhadem pět procent přijatých nedokončí. Studenti to vidí jinak: nedá se tu prý propadnout.
Že jsou požadavky školy skromné a nabídka velkorysá, poznali už zejména Slováci. Poté, co jejich země zpřísnila podmínky pro akreditace zahraničních poboček, tvoří významnou část klientely.
Většinou šlo o lidi, kteří si kvůli změně zákona museli doplnit vysokoškolské vzdělání. Častými student proto byli úředníci státních instituci, policisté, celníci.
POPRAVA HRADNÍ STRÁŽE 24-25.5.2005
Mimozemštan, 27. 2. 2014 14:42